Yönlendirilebilir Yatay Sondaj Ekipmanlarımız

Yönlendirilebilir Yatay Sondaj Makineleri

ZRD, Alman mühendisliği ve ileri teknoloji ile tanınan Prime-Drilling marka son teknolojiye sahip yatay sondaj makineleri kullanmaktadır. 80 ton ve 45 ton kapasiteye sahip olan bu makineler hem kompakt hem de son derece güçlüdür. ZRD, Türkiye'deki en yüksek kapasiteli sondaj makinelerine sahip olmaktan gurur duymaktadır; bu da şirketin her projede benzersiz hassasiyet ve güvenilirlik sunma konusundaki kararlılığının bir kanıtıdır.

ZRD employs state-of-the-art horizontal directional drilling rigs, notably the Prime-Drilling brand, renowned for their German engineering and advanced technology. These rigs, boasting capacities of 80 tons and 45 tons, are not only compact but also exceptionally powerful. ZRD takes pride in owning the highest capacity rigs in Turkey, a testament to the company's dedication to delivering unmatched precision and reliability in every pr

Marka / Brand Prime-Drilling Prime-Drilling
Model / Type PD 80/45 Cu PD 45/19 Cu
Menşei / Origin Almanya / Germany Almanya / Germany
Çekme kuvveti / Pulling Force 80 t 45 t
Tork / Torque 45 kNm 19 kNm
Sondaj Delik Çapı / Hole Diameter Ø32 – 1000 mm Ø32 – 800 mm
Sondaj Uzunluğu / Drill Length ~1000 m ~500 m

Sert Zemin Şartları için Ekipmanlar

Çamur Motoru / Mud Motor

ZRD, sert kaya gibi zorlu yeraltı koşullarını başarılı bir şekilde aşmak için çamur motoru teknolojisini kullanmaktadır. Bu teknoloji, zorlu arazi şartlarında, özellikle sert kaya gibi koşullarda hassas sondajı ve verimli ilerlemeyi sağlar.

ZRD utilizes mud motor technology to effectively navigate complex underground environments, including challenging conditions like hard rock. This technology enables precise drilling and efficient progress in demanding terrains.

Marka / Brand : Prime Horizontal
Model / Type : PH-475-910-40
Menşei / Origin : Hollanda / The Netherlands
Pilot Delgi Çapı / Pilot Hole Diameter: : Ø152 – 200 mm
Kaya Zemin Başlıkları

ZRD, sert ve çok sert formasyonları delerken Smith uçları ile donatılmış kaya başlıklarından yararlanır. Bu kaya başlıkları, uzun mesafeli geçişler sırasında en zorlu malzemeleri kesmede benzersiz bir verimlilik sergiler.

Marka / Brand : Sharewell
Model / Type : Smith Premium SB Hole Openers
Menşei / Origin : Amerika / USA
Takip Sistemi

ZRD, trafik sinyal döngüleri, havai enerji ve inşaat demiri içeren beton gibi parazit kaynaklarının varlığında bile doğru derinlik ve veri okumaları sağlamak için sektör lideri DigiTrak Falcon F5 ölçüm sistemini kullanmaktadır.

ZRD employs the industry-leading DigiTrak Falcon F5 measurement system to ensure accurate depth and data readings even in the presence of interference sources such as traffic signal loops, overhead power, and concrete with rebar.

Marka / Brand : DigiTrak
Model / Type : Falcon F5
Menşei / Origin : Amerika / USA
Frekans Aralığı / Frequency Range : 0.33 – 45 kHz
Verici Derinlik Menzili / Transmitter Depth Range : 55 m
Bentonit Karışım Ünitesi

ZRD, Hollanda yapımı SiteTec karıştırma ünitesine sahip, çevre dostu, düşük gürültülü bir bentonit karıştırma sistemi kullanır. Bu sistem, sondaj sıvısının dolaşımını sürdürmek ve böylece kesme kalitesini artırmak için bir hazne, venturi ve nozül sistemi içerir. Bir konteynerin içinde yer alan bu sistem, uygun hareket kabiliyeti sunarak taşımayı ve değişen proje gereksinimlerine uyum sağlamayı kolaylaştırır.

Marka / Brand : SiteTec
Model / Type : M1500E-MT
Menşei / Origin : Hollanda / The Netherlands
Toprak ve Kil Zemin Başlıkları

Toprak ve killi zemin koşullarında ZRD, olağanüstü performansı ve verimliliği nedeniyle Hollanda yapımı Kodiak başlıklara güveniyor. Bu stratejik seçim, yalnızca ZRD'nin sondaj operasyonlarının kalitesini yükseltmekle kalmıyor, aynı zamanda önemli ölçüde zaman ve maliyet tasarrufu da sağlıyor.

Marka / Brand : Kodiak
Model / Type : Shark Reamers
Menşei / Origin : Hollanda / The Netherlands